Apie mažus žydinčius šios vasaros atradimus

Rašydama šios dienos pavadinimą, pagalvojau, kad juk turėtų būti atvirkščiai – dideli ryškūs kvapą gniaužiantys… Bet „Žydi žaliuoja“ gyvena du milžinai – rūgtis prie tvenkinio ir arunkas vidur gėlyno. Pusiausvyra, kaip sakoma. O tarp jų – daug gražaus margo mažumėlio.

Aš noriu Tau papasakoti apie tris šią vasarą širdį džiuginančius mažutėlius: nemofilija (ją esu minėjus), ratibida ir raudonžiedis viduvis.

Visas tris į gėlyną sodinau daigais, nes vieta ten smėlėta, greitai įkaistanti ir dar, žinoma, skruzdėlėta. Taigi ten sėkloms sudygti – geras iššūkis.

Pasodinau visas maždaug balandžio pradžioje. Tad gegužę į lauką keliavo daigyklose vos betelpantys išstybėliai.

NEMOFILIJA (Nemophila maculata) yra vienmetis augalas, paplitęs Kalifornijoje, auga pašlaitėse, kur derlinga ir laidi dirva. Jos giminaitė – gerai žinoma Nemophila menziesii, vadinama mėlynomis kūdykio akutėmis. Bet man taškuotosios nemofilijos artimesnės. Gėlyne pražydo maždaug 3 gegužės savaitę, žydėjo apie mėnesį. Žiedeliai – maždaug 1,5 cm skersmens (pats augalas apie 15 cm), balti su violetiniais taškeliais, gležnučiai. Pražydusios nemofilijos niekuo nesirgo, jų nepuolė kenkėjai nei ligos. Nužydėjusios pradėjo brandinti sėklytes, kiekvienoje dėžutėje apie 12 sėklyčių.

Kaip sakiau, tai pirmo plano augalas, labai subtilus ir švelnus akcentas.

RATIBIDA (Ratibida columnifera) – daugiametis augalas, natūraliai paplitęs Šiaurės Amerikoje – nuo Kanados ligi pat Meksikos, auga saulėtose, sausose vietose: prerijose, laukuose, pakėlėse ar dykynėse. Dar vadinama Meksikietiška kepure. SVARBU: augalo aukštis  – apie 70 cm, tačiau stiebeliai liauni, taigi arba reikia, kad jos į ką nors atsiremtų, arba jas labai tankiai pasodinti. Žiedai maždaug 2 cm ilgio. Pražydo prieš savaitę ir labai ilgai laikosi nuskinti.

RAUDONŽIEDIS VIDUVIS (Centranthus ruber) yra daugiametis augalas, paplitęs Viduržiemio jūros regione, bet natūraliai prisitaikęs ir Britų salyne, Prancūzijoje. Pražydo liepos pradžioje sodriai rožiniais žiedais, o lapija melsvai žalia. Struktūra tvirta, žiedynus labai mėgsta drugiai. Gražiai atrodo su kitais rausvais ir baltais žiedais. Pamerkti ilgai išsilaiko, gal tik šiek tiek patamsėja žiedyno karšteliai.

Štai tokie mano mažutėliai. Kitais metais jie ir vėl čia bus. Ir vėl, ir vėl. Beje, sėklų galima gauti iš e-seklos.lt (už reklamą man nemoka, bet jie geručiai ir tiesiog džiugina).

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.