Prieš žemei užsirakinant – po šviesulį kiekvienam

Aš turiu įprotį reguliariai patikrinti savo pašto dėžutę (pastaruoju metu lyg dažniau) – kyšteliu ten ilgą savo nosį ir… Tas įprotis greičiausiai iš vaikystės: kaime mano seneliai iki šiol prenumeruoja laikraščius. Juokinga gatvės pašto dėžutė atsitraukia iš viršaus. Kažkada ant kiekvieno to „stalčiaus“ buvo užrašyti savininkų inicialai, ant mūsiškės – MM.

Apie senukus

Pastaruoju metu vis labiau gręžiuosi į savo pomėgį stebėti senukus – tokius charakteringus ir lyg iš iliustracijų (nesuabsoliutinu, suprantu, kad būna visko oi visko, bet ir detalizuoti negaliu). Turiu savo mėgstamų filmų apie senus žmones (ypač vienišius) visą sąrašą. Jei kada prireiks, sakyk, pasidalinsiu. Senatvė man žymi tą būseną, kai nebeprivalai niekam nieko įrodinėti – kad dirbi, kad stengiesi. Juose regiu įprasmintą brandą ir ramybę.

Ciocė

Kai nerandu sprendimo, sapnuose vaikštau po senelių namus ir kalbu su savo Anapilin išėjusia Cioce, kuri, tikiu, saugo mane kaip šviesulys. Tos ramios akys ir žinojimas, kad viskas viskas praeis ir bus gerai. Jos būdas buvo ne iš lengvųjų, bet man augti padėjo jos stiprybė (suaugusiesiems būdavo nelengva, nes ji sugalvodavo ir darydavo, nesusiderinusi ir nieko nepaisydama, bet mudviem draugauti šitai nė kiek netrukdydavo).

Kai pasakodavau jai apie chamus mokykloje ar universitete, ji tik ramiai sūpuodavo didelėmis šlepetėmis apmautas pėdas ir ramiu balsu tvirtai sakydavo: „Yra tokių gudrių durnių, vaikèli“. Ir to pakakdavo.  Po visų tų metų kartu aš nepalydėjau jos kūno į kapus, negalėjau – juk tas šviesulys iki šiol manyje. O dabar, kai žemė vėl užsirakina, jos stiprybė ir vėl padeda, ramina…

Pastebėjau, kad kai man ko baisu ar silpna, aš kaip vabalas pradedu po šapą nešti ir ruošti ką nors gero, mielo kitiems. Tai suteikia stiprybės. Todėl šiemet esu labai laiminga, kad žiemos saulėgrįžai pasiruošti man padeda kiti, tikiu, panašūs vabalai. Nes labai pavargau ir neberandu prasmės pirkti dovanų čekių, masinės gamybos dalykų – juos juk vis tiek išmes ir gulės žemėje ilgus metus. Tad geriau tebūna ir kuriančiam, ir Motinai Žemei nauda.

Tvarios dovanos

Medeinos krautuvėlė šiemet siūlo rankų darbo iš gamtos padarytų grožių namams – kaip tik turime jos darytą vabalų viešbutį. Medeina yra tas šiltas, gyvas žmogus, kurį labai gera sutikti!

Giedražolė ir jos nuostabiai riebūs žoliniai paukštukai. Beje, dviejų vienodų nerasit. Užsakiau jų daugiau ir dabar glostau kaip godus katinas, ieškodama priežasties, kodėl gi jų visų nepasilikus SAU.

Kamanėlė siūlo natūralią, rankų darbo kosmetiką daugkartinėje pakuotėje. Iš tikrųjų tai didelės šeimos darbšti mama ir labai miela moteris. Esame su ja ilgai kalbėję telefonu, o neseniai sulaukiau tokios netikėtos ir be galo kvapnios dovanos. Kamanėlė gamina kietus kremus ir šampūnus, aliejų mišinius, dezodorantus  ir kita.

Motulės skrynia – visai naujas brangių žmonių projektas, vienijantis tuos, kuriems patiems apie save komunikuoti lyg nedrąsu. Čia siūlomi natūralūs ramių, kantrių žmonių pagaminti ir surinkti daikteliai. Čia rasite ir mano aprašyto Rimo dubenų bei jo žmonos Astos rankų darbo kadaginių smilkalų.

Monai kuria simboliškai man labai artimus papuošalus, kuriuos gera turėti, gera dovanoti kitiems. Visada labai dailiai supakuoti, galvojant apie žmogų ir gamtą.

Statinė medaus ir jos kopinėtojas Darius parūpins gardaus medaus. Jo bitės – mylimos ir tausojamos. O kol jos miega, bitininkas lieja natūralaus vaško žvakes ir šalia trepinėja jo mažylė dukrelė. Kasdieniais nuotykiais bityne, žvejyboje ir namuose Darius dalinasi „Instagram“.

Naminė siuvyklėlė ir jos natūralių, daugkartinių maišelių ir kitų gerų dalykų siuvėja Mažena yra išsigelbėjimas visoms, kurios nedraugauja su siuvamosiomis mašinomis. Visai neseniai užsakiau jos daugkartinių maišelių pirkiniams. Atkeliavo visi dailūs, išlyginti, papuošti. Taigi, plastikiniai maišeliai, eikit jūs švilpt!

Žiemos saulėgrįža man siejasi su ta idealizuojama senatve, kai žemė užsirakina, bet žinai, kad viskas praeis ir vėl atbus. Gera pabusti. Kad ir po ilgo laiko. Ir te po šviesulį kiekvienam.

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.