Seminaras Strazduose pas Auksę Dobilienę

Sausio 25 d. praleidau nuostabioje kompanijoje, Strazdų kaime. Ar begali būti geriau, kai palieki miegančią šeimą ir viena pati keliauji į sodą, kurį net retsykiais sapnuoji (atskiros jos detalės įsijungia į visų kadaise matytų vaizdų srautą)? O pakeliui gali gėrėtis apšviestais laukais ir miškų ruožais.

Pirmą kartą lankiausi pas Auksę Dobilienę sodyboje prieš kelerius metus. Tąkart rinkau medžiagą straipsniui ir labai nekantravau pamatyti didįjį gėlyną. Tad vos pamačiusi kvietimą sudalyvauti nedideliame seminare, iškart užsiregistravau!

11 sodu ir augalais besidominčių moterų 7 valandas jaukioje draugijoje kalbėjosi apie tai, kas taip artima, ramina ir skatina realizuoti svajones. Perpiet – paties šeimininko gamintas troškinys ir „žygis“ (kaip pasakytų mano vaikai) po vėjų gairinamą sodybą.

Šiuolaikinis gėlynas ir tie seni seni pastatai taip dera
Naujasis gėlynas
Focal point

Seminare buvo pasakojama, kaip tiksliai buvo sukurtas ir įrengtas naujasis Auksės gėlynas, taip pat kalbėjomės apie visus rūpimus dalykus, grupelėmis atlikome kūrybinę užduotį. Mano būdas kiek chaotiškas, t. y. nekuriu želdymų pagal formules ar planus, tačiau gėriuosi, kaip tai daro kiti – su tokiu atsidavimu, kruopštumu ir apskaičiavimu. Man tai padeda geriau pažinti patį kuriantįjį, pastebėti itin mielas jo būdo ypatybes: švelnumą, jausmingumą, meilę gimtai vietai ir augalams, subtiliai jaučiant jų struktūras, spalvas ir dermę.

Turbūt labiausiai šioje sodyboje man imponuoja perspektyva – kai čia pat vėjai šiaušia žolynus, o apačioje matyti visas slėnis, kur nenurimdama teka Musė. Gamtos galia taip gražiai atsiskleidžia toje šviesoje ir judesyje.

Augynas, kurio daigų jau netrukus bus galima įsigyti!

Tokie susitikimai padeda pažvelgti į savo sodo „slėnį“ iš aukščiau. Dar seminare patyriau, kaip pasiilgau miegančių savo augalų, jų  žalio ir žydinčio buvimo aplink, kai įbridusi į jų tankmę galiu pasislėpti ir būti būti. Turbūt tai ir yra meilė, tiesa?

Dar paskaitykite čia

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.