Pirmieji daigeliai

Nuostabi žiema. Dabar, kai naktimis kanda -25 laipsnių šaltis, dienomis ant palangių į šviesą stiebiasi pirmieji daigai. Kovą esu numačiusi pasėti dar daug visko, o kol kas stebiu išpikiuotas pelargonijas. Šiemet pasėjau darželinių pelargonijų ‘Gama Salmon F1’ (Pelargonium x hortorum). Sudygo visut visos. Išpikiuotos labai sparčiai auga. Žiedai turėtų būti sodrios oranžinės-lašišinės spalvos. Ar bus, pamatysim.

Kaip ir kasmet, daug mikroskopinių žaidimų su patagoninėmis verbenomis: pasėtos 3 savaites tūnojo šaldytuve, kol sudygo. Be galo jautrios šviesos ir šilumos pokyčiams šios mažulės šiemet kelis kartus vos nežuvo dėl neapdairumo. Sunkiausia bus jas pikiuoti, bet koks grožis paskui!

Į ilgąją daigyklą sudėtos dygsta auksaspalvių lakišių (Bidens aurea) sėklos. Man patinka jų ilgas žydėjimas ir tvirta, medinga svyranti struktūra, smulkūs geltoni žiedeliai. 

Spėju, dėl viešumoje vis sparčiau giriamų raugintų daržovių, šią žiemą namuose jų taip pat visad turime. Panorau jų pasiruošti pati. Taigi vasario 13 d. pasėjau paprikų, vedančių nedidelius vasius ir galinčių puikiai augti bei derėti vazonuose. Pasirinkau veisles: ‘Semaroh’  (pailgi, raudoni, nedideli vaisiai), ‘Hamik’  (oranžiniai pusapvaliai, beveik besėkliai vaisiai) ir ‘Lydia’  (dėl malonių vardo asociacijų ir ankstyvumo). Pirmosios sudygo ‘Semaroh’ .

Ir kad būtų smagiau, dar pasėjau, kaip kasmet, lapinių salierų. Šie niekada nenuvilia, maitina iki pat stipresnių šalčių. Sudygo, kaip visad – gausiai ir greitai. Į daržą juos sodinu daigais, pasėti tiesiai į dirvą nėkart nesudygo.

Luktelsiu dar kelias savaites, dienos vis ilgės, o ant palangių neliks vietos. Taip joms ir reikia!

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.