Pirmieji, aukštai iškelkite galvas

Pirmieji – tai daigai, kurie šiemet buvo pasodinti vasario 10 d. ir kovo 3 d. Dar kelios savaitės ir tada į daigyklas sutūps visos kitos sėklos. O kol kas apie šių metų bandymus.

Pirmiausiai – aitriosios paprikos „Koral“, kurias tikiuosi išauginti vazonuose visą vasarą. Kol kas jos dar tik stiebiasi. Tupi kartoniniuose puodeliuose, nes paskui reikės pasitelkus išminavimo įgūdžius daigus perkelti į didesnius vazonus. „Koral“ yra nedidelės, apvalios, ankstyvos aitriosios paprikos, auga kompaktiškais kereliais. Turėtų gražiai augti degtuose vazonuose prie terasos.

Šalia matyti dar vienas bandymas – heliotropai „Dwarf Marine“. Heliotropai tinkami pakabinamuose vazonuose, žydi sodriai violetiniais žiedais, itin mėgstami bičių – ar tai tiesa, pamatysiu vėliau.

Toliau artišokai. Šiuos dičkius pamatyti darže panoro vyras. Pasakyta – padaryta. Juolab, kad artišokai žiedus soformuoja antraisiais metais. Tad reikės patūpinėti (mėgstu) ir pasirūpinti, kad kerai neįšaltų peržiem. Bet kol kas šalnų jie nebijo – auga atsigręžę į saulę ir kasdien vis stybsta. Reikėtų pasakyti, kad jie pasodinti kovo 3 d. Prieš tai parą mirkiau sėklas vandenyje. Kiekvieną sėklą sėjau atskirai, nors jau dabar matau, kad kai kur visgi sukrito po dvi. Būna.

Toje pačioje daigykloje snaudžia ir verbenų sėklos. Bet joms dar prireiks nemažai laiko nubusti.

Tokie pionieriai – kas snaudžiantys, kas išdidžiai pakėlę galvas. Ką pasodinai Tu?  Aš dar pasodinau Gilę – štai ji visu gražumu žydi žaliuoja, ką tik grįžusi iš kiemo ir akivaizdžiai kažką išraususi.

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.