Žiemos puošmenas į šalį. Perkam sėklų

Šiemet, kaip toje dainoje, Kalėdas sutikom namie. Naujuosius irgi. Vaikai po tris dienas paeiliui smarkiai karščiavo, paskui ilgai kosėjo.

Prieš šventes išvalytuose ir išpuoštuose namuose įsibuvome patys – iki valiai. O dovanas visiems išsiuntėme paštu. Naktimis, būdraudami prie vaikų, su vyru peržiūrėjome visas „Hario Poterio“ filmų dalis ir pagaliau įsigijome visas knygas. Kalėdų Senelis atnešė afrikietiškų ir havajietiškų muzikos instrumentų… Todėl, kai vaikai pradėjo jais groti, lengviau atsikvėpiau – sveiksta.

Galbūt todėl vakar paskubomis nurinkau visas kalėdines dekoracijas, tvirtai uždariau dėžę ir padėjau aukštai – vaikai pasveiko, dienos ilgėja, metas liuoksėti šuoliuoti plasnoti pirmyn. O pirmas žingsnis – užsisakyti sėklų tiems naujiems metams. Tai aš ir padariau sausiui vos prasidėjus.

Išbandžiau kelias internetines sėklų parduotuves. Kaip visad – www.e-seklos.lt, o pirmą kartą www.sodinu.lt  ir Aistės pasiūlytą www.seedaholic.com. Taigi, trumpai apie jas.

www.e-seklos.lt iš Anykščių. Sėklas užsisakinėju apie 7 metus.

PRIVALUMAI: kasmet randu išbandyti vis ką nors naujo ir įdomaus iš asortimento, o jis – tikrai platus. Tiekėjai iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos.  Taip pat patinka, kad paieškos sistema – dinaminė, t. y. suranda visus variantus, įvedus tik žodžio dalį ir pan.

DOVANA: prie kiekvieno užsakymo būtinai pridedama dovanų 1 sėklų pakelis (šiemet gavau ilgavaisių agurkų, tiesa, sėklos geriausiai daigios iki 2018 m. gruodžio).

TRŪKUMAI: jau ne iš pirmos sodininkės girdžiu, kad pastaraisiais metais labai prastas iš čia įsigytų sėklų daigumas. Galbūt įtakos turi ir tai, kad, tarkim, šiemet iš 26 pozicijų, 5 geriausias daigumas – 2019  m. gruodis, vadinasi, paskutiniai metai, o sėklos supakuotos prieš 2–3 metus.

PAKUOTĖ: užsakymas atkeliauja popieriniame voke. Visos sėklytės – savo originaliose pakuotėse, ant kurių smulkiai pateikta informacija ir lietuvių kalba. Visada voke pridedama sąskaita faktūra su tiksliais pavadinimais (smulkmena, tačiau pravarti, kai noriu po kelerių metų atsekti tikslią veislę).

PARDUOTUVĖS PATOGUMAS: man patinka, kad prisijungus parduotuvėje, išsaugomas pirkinių krepšelis. Todėl sėklas galima ramiai susirinkti prisėdus per kelis kartus.

www.sodinu.lt iš Alytaus r. Svarbu tai, kad sodinu.lt prekiauja tik dekoratyvinių augalų sėklomis, t. y. jokių daržovių. Tiesa, asortimentas panašus į e-seklos.lt, nes vienas iš nurodytų importuotojų – UAB „Originalios Erfurto sėklos“. Taip ir žaidžiau – patikrinu čia, patikrinu ten. Ko neradau pas vieną, pažymėjau pas kitą. Kurį laiką buvo visai smagu.

PRIVALUMAI: labai apsidžiaugiau, kai pakuotėje radau lapą su visų užsakytų sėklų išsamiomis sėjimo instrukcijomis (nors beveik ant visų yra maži lipdukai su lietuviškais aprašais). Malonu, kai rūpinamasi.

Visų sėklų geriausiais daigumas – iki 2020 m. gruodžio.

DOVANA: taip pat gavau dovanų vieną sėklų pakelį (šįkart vaistinio skaistenio).

TRŪKUMAI:  užsakinėdama pastebėjau, kad kai kurių sėklų, nors jos – identiškose pakuotėse, kaina keliomis dešimtimis centų didesnė nei e-seklos.lt. Tačiau užsakymas atkeliavo labai operatyviai – vos per 3 dienas!

PAKUOTĖ: užsakymas atkeliauja taip pat popieriniame voke. Visos sėklytės – savo originaliose pakuotėse, ant kurių smulkiai pateikta informacija ir lietuvių kalba (neskaitant papildomo lapo su detaliomis sodinimo instrukcijomis).

PARDUOTUVĖS PATOGUMAS: patinka, kad bendrame kataloge matoma augalo, o ne sėklų pakuotės nuotrauka. Tai padeda geriau pastebėti ir atpažinti. Taip pat dinaminė paieškos sistema padeda greitai naršyti.

www.seedaholic.com iš Airijos miestelio Clonbur. Užsisakiau patarus Aistei. Ir labai tuo džiaugiuosi (aha dar nė nepasėjus).

PRIVALUMAI: pirmiausiai – betarpiškas bendravimas su klientu (pildydama suklydau pašto kodą, nusiuntus laišką su patikslinimu, čia pat buvau patikinta, kad viskas gerai, viskas pataisyta).

Kiekvienas sėklų pakelis prisegtas prie itin detalių aprašymo lapelių: su augalo istorija, priežiūra, sodinimo viduje ir lauke instrukcijomis, specialiu žymėjimu, kad augalai patinka bitėms. Net visiškam pradedančiajam paprasta suprasti.

Sėklų kainos nėra itin aukštos. O siuntimo kaina priklauso nuo prekių krepšelio – jis reaguoja kaskart įdėjus naujų sėklų,  tad galima iškart matyti, kiek kainuotų viską atsisiųsti.

Dar vienas privalumas: užsakius sėklos atkeliavo per 5 dienas. Įdomu tai, kad tą pačią dieną dariau ir užsakymą iš e-seklos.lt. Taigi abu užsakymai pasiekė mane lygiai tą pačią dieną!

TRŪKUMAI: kol kas jokių.

DOVANA: papildomų sėklų ar kitų dovanų nepridėta. Tačiau tos detalios instrukcijos – didžiausia dovana.

PAKUOTĖ: sėklos atkeliavo popieriniame voke, į kurį buvo įdėta plastikinė pakuotė, o joje – visi instrukcijų  lapeliai su prisegtais sėklų pakeliais.

PARDUOTUVĖS PATOGUMAS:  labai patogu naršyti, juolab, kad pateikiami net specialūs pasiūlymai, atsižvelgiant į sodinimo vietą, schemą, želdynų tipą ir pan. Žaidžiau kaip vaikas, išbandydama vis kitus derinius ir tuo pačiu atrasdama naujų įkvėpimų, ką šiemet dar galima pasodinti, pavyzdžiui, į didelius vazonus.

Dabar žaisiu iki vasario pabaigos – dėliosiu, grupuosiu, o tada… O taip!

Dar paskaitykite čia

8 komentarai

 1. Mielai, miela 🙂 Ir mes Naujus metus sutikome žiūrėdami visas iš eilės Hario Poterio serijas, Kalėdų senis atnešė muzikos instrumentą ir lygiai taip pat su džiaugsmu savaitgalį suslėpiau kalėdines dekoracijas 🙂 Ammi visnaga ir mano sąraše. Tik mano sėklos dar neatkeliavo – mūsų kaimo paštas ir toliau dirba savam stiliuje, Turbūt vėl reikės eiti siuntos ieškoti 🙁

  1. Grakščioji chamedorėja (Chamaedorea elegans), papartis Dryopteris sieboldii, palmė Chrysalidocarpus Lutescens. Gali būti ir paklaida, nesu tikra dėl palmės lotyniško vardo, nes kažkur nukišau jos kortelę. Žodžiu, tropikėliai.

 2. Vakar aš taip pat gavau pirmąsias sėklas iš sodinu.lt. Pradėjau rūšiuoti, kada ką sėti. Nors šaltukas spaudžia gerai, bet kaip smagu dėlioti ir apmąstyti laukiančius darbus 🙂

 3. Man labai patinka pirkt sėklas, bet..nevisada viską pasėju:)
  Turiu begalę likučių iš senesnių metų, tai kol kas nieko neužsisakinėjau.
  Ir negundyk čia manęs:)

 4. Gal galite pasidalinti atsiliepimais kaip daigumas pirktų sėklų iš seedaholic? Gal kitamet reikes bandyti apsipirkti 🙂

  1. Egle, daigumas puikus. Sudygo visos. Pirmąkat iš sėklų auginau pomidorus, užsakiau iš „Seedaholic“ ir užaugo tvirti, sveiki daigai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.