Žali kambariniai augintiniai

Praėjusiais metais rašiau apie kambarinius augalus – Naminiai žalumėliai – visi tada minėti augalai puikiai tebegyvuoja. Tačiau praėjusį rudenį, prieš šalnas, iš lauko parnešus visus augalus, susidūriau su kasmetine problema – kur dėti visus gerokai ūgtelėjusius augintinius. Ypač liūdino  bendrajame mūsų kambaryje talpiai sustatyti kaktusų vazonai – tai nebuvo panašu į jokią Instagram idilę. Todėl pradėjau garsiai visiems aplinkiniams pasakoti, kad turiu gražių, didelių kaktusų ir jau mielai juos kam nors dovanočiau. Vyras klausėsi ir kikeno, nes visiems, kuriems bandžiau tuos kaktusus įkišti, apsimetė negirdintys. Ir… Pats pasiėmė juos į darbą – naujas erdvias patalpas.

Bet tai užburtas ratas – vos atsirado vietos, lyg tyčia pamatydavau kokį naują augalą. Turbūt todėl nelabai mėgstu  gauti kambarinių augalų dovanų. Kodėl? Nes vietos nėra daug ir ji jau būna rezervuota mintyse  kelioms dar tik laukiančioms svajonėms.

PALMIŲ PALANGĖ

Niekada nemaniau, kad man patiks plačialapiai augalai. Jei gerai pamenu, viskas prasidėjo nuo grakščiosios chamedorėjos (Chamaedorea elegans), tada greta jos atsirado ir dipsis (Dypsis lutescens). Šiuo metu jis auga vešlus, bet, kol išmokau juo rūpintis, buvo visko.

Grakščioji chamedorėja (Chamaedorea elegans)

Šiuo metu dauguma lapinių surado vietą ant kabineto palangės ir čia pabus iki pavasario (vėliau intensyvi pietų saulė daugumai taps per kaitri).

Ilgalapis papartis (Dryopteris sieboldii) yra nuostabus augalas ir man labai patinka stebėti jaunų lapų metamorfozes.

Apskritalapė livistona  (Livistona rotundifolia) – palmių palangės naujokėlė. Džiaugiuosi, kad augalų parduotuvėje radau pakankamai sveiką livistoną, su užmegztais naujais lapais. Negalėjau atsispirti toms vėduoklėms.

Čia pat, žinoma, cikas. Cikui patinka išskaidyta šviesa, todėl jis stovi pačiame palangės kampe, kur saulė niekada nešviečia tiesiogiai. Kaip ir sakiau, dienoms ilgėjant, palmės ir paparčiai keliaus ant vakarinių palangių, užleisdamos vietą daigykloms. O atšilus orams, jų lauksterasos lentynos.

PAPARČIŲ PALANGĖ

Seniai norėjau rasti sveiką adiantą, kuris nebūtų perlaistytas ar nudegęs saulėje. Norėjau ir radau. AdiantaiAdiantum raddianum ‘Fragrans’ ir Adiantum caudatum – man primena pačius grakščiausius karpinius, juose labai gražiai žaidžia šviesa. Priekyje – prieš kelias savaites išgelbėtas mažutis Bostono papartis (Nephrolepis exaltata ‘Bostoniensis’) – buvo smarkiai apdžiūvęs, bet persodinus jau pradėjo atželti.

Ateityje norėčiau daugiau paparčiams giminingų augalų būtent dėl jų struktūros ir vešlumo.

SUKULENTŲ PALANGĖS

Iš kažkada turėto sukulentų ir kaktusų rinkinio liko tik tie, kuriems jaučiu sentimentus arba norėčiau pamatyti tolesnį augimo kismą. Sukomponavus kelis augalus, dar kažko trūko. Taip čia atsidūrė nolina (Nolina recurvata).

O tuo metu ant vakarinių palangių žiemoja pelargonijos, šalia kurių jau budinu meilenius. Vėliau šie keliaus kur atokiau ir leis nuo kaitros slėptis palmėms bei paparčiams.

Instagram idilė dar nepasiekta, bet įvairesnė struktūra, šviesos žaismė žalumoje – labai gražus kontrastas sausio pusnims lauke.

Beje, namie yra vienas šiuo metu žydintis augalas. Kinrožė – paties Šri Ganėšos augalas. Dėl to ji pas mus.

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.