Viktorijos laikų gėlių sodas – lėtiems žiūriniams

„Viktorijos laikų gėlių sodas“ (The Victorian Flower Garden) – devintojo dešimtmečio žymus BBC dokumentinių filmų ciklas, pasakojantis apie vieną didžiausių britiškų sodų inspiratorių – karalienę Viktoriją ir to laikotarpio sodo inovacijas. Žiūrovui pristatoma, nuo ko prasidėjo sodų manija, augalų kolekcionavimas, noras kurti oranžerijas ir kita.

Ciklo kūrėjai – Jennifer Davies ir Peter Thoday. Jennifer Davies – Viktorijos laikų literatūros apie sodą ir žemės ūkį kolekcionierė. Peter Thoday – patyręs sodininkas, pasižymintis tuo britišku santūrumu ir polinkiu viską daryti įsigilinus ir susikaupus. Juodu labai gražiu, netgi literatūrišku būdu patiems britams atskleidė ypatingo laikmečio palikimą, iki šiol tebeformuojantį požiūrį į namų ir visuomeninių erdvių sodus.

Šnekamojoje kalboje „Victorian“ reiškia ir senamadiškas. Aš nelinkusi idealizuoti nė vieno istorijos etapo, nes tikrai būta visko, bet… Karalienė Motina, kaip ji buvo vadinama, įnešė svarbių higienos, visuomeninio švietimo ir griežtų moralės taisyklių.  Ar tai patiko visiems? Žinoma, ne. Ar buvo susikaustymo, veidmainystės ir siauraprotiškumo? Žinoma, taip.  Bet ar dabar kitaip?..

Man imponuoja tas hobitiškas britų būdas, tūpčiojimas aplink raktažolių ar našlaičių kolekcijas. O kur dar pomėgis visais metų laikais lesinti paukščiukus! Žodžiu, pasiimu, kas gražiausia, ir skiriu atšiauriam savo būdui  švelninti.

Siūlau teškantiems žiemos vakarams praskaidrinti ir su arbatėle sužiūrėti  „The Victorian Flower Garden“. Iš viso 8 serijos. Ir jei suims snaudulys ar pojūtis, girdi, nieko nevyksta, nepasiduok ir dar šliurptelk arbatos. Nes būtent tai ir vadinama lėtuoju laiku.

O jei pasirodys maža, 1991 m. buvo išleista tokiu pačiu pavadinimu ir knyga.

Iliustracija iš čia

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.