SAVAITGALIO PROJEKTAS – ant sienos pakabinti ragus

SAVAITGALIO PROJEKTAS – ant sienos pakabinti ragus

Medžioti nepradėjau, tad išlaikykime ramybę. Bet idėja pasipuošti sienas ragais pakerėjo. Dėl to nenukentėjo nė vienas gyvūnas.

Projektui reikia:

 • medinės lentelės ragams tvirtinti;
 • storo žvejybinio valo;
 • trupučio vielos;
 • kelių varžtų;
 • kiminų arba kitų apdžiovintų samanų;
 • elninio plačragio (Platycerium bifurcatum).

Apie ant sienos kabančius žaliuosius ragus radau Pinterst. Tada pasidomėjau atidžiau. Ir tikrai – plačragius namuose auginame ne visai taip, t. y. pakabinamas vazonėlis ne visai tai, kas tikrai patinka šiems augalams. Gamtoje plačragiai auga ant medžių kamienų. Taigi lentelė su ragais, apkaišytais kiminais ar kitomis samanomis – arčiau ir geriau.

 1. Pirmiausiai reikėjo rasti plačragį. Kaip visada – kai nereikia, matai, o kai prisireikia… Iškuitėme su vyru vieno prekybos centro augalų skyrių ir radome – stendo apačioje, beveik pelei žemę, priekyje stovėjo kitas stendas su grėbliais. Taigi, palendi už stendo, priguli – štai, ko čia nerasti?!
 2. Tada gaminame lentelę. Tiek ir gaminimo – atsipjauni, kiek reikia, truputį patrini švitriniu popieriumi. Mano vyras dar sugalvojo patobulinimą (neatsiejamas jo bruožas) – pritaisomos lentutės priekyje ir gale: taip  ji netiesiogiai glaudžiasi prie sienos (apsaugome sieną), o iš priekio prilaiko samanas. 
 3. Ištraukiame iš vazonėlio augalą ir suspaudžiame taip, kad tas žemių gniužulas suplokštėtų ir gerai prisiglaustų prie lentelės. Jokiu būdu nepašalinti apvalių rusvų lapų – tai moteriškieji lapai. Taip, žali – vyriški.
 4. Apdedame kiminais ar kitomis samanomis. Šiuo atveju mes nuėmėme samanų nuo nuvirtusio medžio (neprieštaravo). Viršuje svarbu palikti ertmę, per kurią laistysime.
 5. Apsukame viską storu žvejybiniu valu iš visų pusių.
 6. Pastatome ragus su lentele į vonią ir gerai viską palaistome. Leidžiame nuvartėti.
 7. Kabiname ant sienos. SVARBU: plačragiams netinka tiesioginė saulės šviesa. Ji turi būti išskaidyta. Labai gerai rasti ne itin skersvėjuotą vietą. Mes pakabinome ant sienos priešais stoglangį, žvelgiantį į šiaurę. Aukštai, kad niekas jo neskriaustų.
 8. Plačragiui patinka būti laistomam, kai visiškai išdžiūna. Toks kraštutinumų mėgėjas – palaistai, džiūna džiūna džiūna, išdžiūna, tada vėl palaistai. Laityti per viršuje paliktą artmę, t. y. vanduo pilamas tarp prigludusio augalo ir lentutės.

Na, o čia viskas anglų kalba, labai išsamiai – plačragis ant sienos. Atkreipk dėmesį, kaip ramiai viskas pasakojama, kaip užtikrintai. Žiūri ir patiki – man pavyks. Ir tikrai pavyksta.

Dar paskaitykite čia

4 komentarai

 1. Tik tokiems „ragams“ sakyčiau „tai“p ant savo sienų! Nuostabus rezultatas, šaunuoliai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.