Lapinių daržovių vasara

Vaikštinėdama kolektyvinių sodų gatvelėmis stebiu dieną naktį laistomų ir vis tiek išdegusių vejų plotelius. Prieš kelis dešimtmečius visur, kur tik akys užmato, juk buvo daržiukai. Maniškis tebėra, tiksliau, mes jį sutvėrėme iš naujo taip, kad būtų patogus ir draugiškas gamtai: pakeltos lysvės, mulčiavimas ir kitos paprastos gudrybės. Šiemet įsigijome elementarų įrankį, be kurio kažkodėl tiek ilgai buvome – šakę plokščiais dantukais, ir į peržiem suplūktą dirvą (lakstė vaikai ir šunys) lengvai įleidome šiek tiek oro. Tikėjausi, kad šakniavaisiams tai labai patiks, bet tos užsispyrusios morkos ir šiemet nerodo noro augti – išdygo vos viena kita.

Užtat apdairiai apsirūpinome lapinėmis daržovėmis ir kitais žalėsiais, kurių praėjusiais metais trūko (neatsiminčiau, jei nebūčiau čia kažkur užsirašiusi). Taigi turime įvairių salotų, krapų, lapkotinių salierų, kalendrų ir pan.

Kadangi darže šmižinėja kurkliai, prieskoninius augalus iki šiol auginau nedideliuose induose, bet jie nuolat perdžiūdavo, augalai pritrūkdavo maistinių medžiagų ir nunykdavo. Taigi šiemet vyras sukonstravo didelę pakeltą lysvę ir net ją papuošė. Jei matei mano nosį, žinai, kas pas mus šeimoje vadinamas Paukščiu. Kurkliai, regis, neįsiropščia ir laistyti taip dažnai nereikia.

Šių metų naujokėliai – dviejų spalvų lapiniai burokėliai (negalima sakyti „mongoldai“) ir lapiniai kopūstai (juos atrasti padėjo Monty Don). Ir jiems ši vasara labai patinka.

Tiesa, gėlėms nebuvo lemta užaugti, todėl pasigendu šiek tiek spalvų toje žalioje lapijoje. Bet netrukus žiedus sukraus saulėgrąžos, galėsiu žiūrėti galvą užvertusi. O dabar žydi nasturtės, agurklės (pirmą kartą jos tokios didžiulės ir purios), taip pat kvapieji pelėžirniai ‘Senator’.

Labai džiaugiuosi, kad šiemet užteko sumanumo ir dideliuose vazonuose auginti Aistės iš Gėlėta smėliadėžė rekomenduotų baklažanų ‘Ophelia H’. Jie visiškai nelepūs, gyvuoja pastogėje, kai kurie jau subrandino mažus baklažaniukus. Šalia jų vazonuose taip pat auga nedidelius vaisius nokinančios saldžiosios paprikos ‘Semaroh’.

 

Dar paskaitykite čia

3 komentarai

  1. Smagu, kad baklažanai auga. O maniškiai šiemet mažesni nei pernai. Ir agurklės šiais metais žymiai smulkesnės. Daržo žaluma ir vešlumas tiesiog įspūdingi. Labai gražu ir yra kuo didžiuotis. Paukštukais ypač 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.