Kaip sode paslėpti negražius dalykus

Šiemet mūsų sode gėlynai pakilo kone metru aukščiau nei įprastai. Kotedžo stiliaus sodas susipynė laukinių ir kultūrinių augalų tankmėje. Bet net ir joje yra dalykų, kuriuos noriu paslėpti. Sode turiu tris kanalizacijos šulinių dangčius ir labai neestetišką tvorą sodo gale, laukiančią savo paskutiniosios.

Tad noriu Tau papasakoti apie du būdus ką nors paslėpti: pirmas – uždegti, antras – nukreipti dėmesį. Būdai seni kaip pasaulis, bet tokie patikimi.

Pirmiausiai apie  dangčius. Neseniai Lina iš „Geltonas karutis“ rodė vieną iš būdų, kaip juos paslėpti, tačiau tokio, kokį sugalvojau pati, lig šiol dar niekur nemačiau. Idėja labai paprasta – mūsų kieme esančių trijų nuotekų valymo sistemos šulinių dangčiai – visi skirtingo diametro ir net spalvų. Pats didžiausias – balto plastiko dangtis, kurio skersmuo 150 cm. Kadangi aš labai mėgstu iš natūralių medžiagų pintus daiktus, sugalvojau, kad paslėpti galėtume po pintais krepšiais. Kad jie neatrodytų lyg apversti dubenėliai, krepšiai yra skirtingo aukščio. Taip dažnas nė nepagalvoja, kas po jais iš tikrųjų slepiasi.

Krepšius man sutiko pagaminti Deividas iš KARKLŲ IDĖJŲ. Jis labai kūrybingas ir entuziastingas, jam įdomu išbandyti ką nors naujo, sugalvoti, kaip geriau padaryti ir pan. Tad, jei turi drąsių karklų idėjų, manau, Deividas padėtų tai įgyvendinti. Šiemet jis nupynė mums naujus krepšius, nes senieji  jau sutrešo. Šie dangčiai nupinti iš storesnių nenužievintų vytelių, impregnuoti.Vos tik sulauksime sniego, juos padėsime į pastogę.

Dabar nukreipkime dėmesį. Taigi gale esančią iš mišrių medžiagų suremtą tvorą šiuo metu slepia augalai. O tam, kad akys nekryptų tolyn, tarp augalų patupdžiau Rasos iš beržų šakelių sukurtas gerves ir putpeles.  Mėgstu jas perkelti į vis kitą vietą, atsižvelgiant  į augalų žydėjimą. Tad akimis žvelgiant į gėlyną ir jame patupdytus paukščius, žvilgsnis vis mažiau krypsta į tvorą.

Veronicastum ‘Album’, sodinti prieš metus, šiemet suteikė gėlynui aukščio.

Išmintingai yra pasakyta, kad jei namuose būtinai norisi naujų daiktų, tegul jie atlieka paskirtį ir būna pagaminti gerų, gražių, kūrybingų žmonių, taip jų darbai skleis savo energiją namuose.

Gilė vis lindo į kadrą su štai tokia snukučio išraiška. Tik paskui supratau, kad ji prašė įjungti laistyklę vakaro maudynėms.

Dar paskaitykite čia

5 komentarai

  1. „jei namuose būtinai norisi naujų daiktų, tegul jie atlieka paskirtį ir būna pagaminti gerų, gražių, kūrybingų žmonių“ – gražiau nepasakysi. Labai gražus tas buvimas su kitais, džiaugantis kitų darbais. Jei dažniau taip gyventume, daiktų būtų mažiau, bet jie būtų mielesni, galvoje būtų daugiau vietos, o gyvenime daugiau laiko :)Ačiū už priminimą.

  2. gera mintis dėl nupintų uždengimų dangčiams. Aš jau beveik paslėpiau irgi savuosius, bet didžiąjam dangčiui apie 150 cm skersmens, manau, standartinis) labai norėčiau tokios nupintos kepurės. parašykit asmeninę žinutę prašau. sutarsim.

    1. Trejus metus. Per tą laiką išmokom, kaip juos išlaikyti ilgiau.Pvz, padaryti pakėlimus nuo žemės paviršiaus, impregnuoti pavasarį ir rudenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.