Kai labai lauki laiško iš Anykščių

Jei esi naminis peliūkštis, mėgsti neskubant pasiruošti ir džiaugiesi pačiu procesu, tada esam panašaus būdo. Sulaukiu Kalėdų, o po jų jau kiūtinu į savo pamėgtą vietelę – sėklų parduotuvę e-sėklos.lt.

Pirmą kartą sėklas iš čia užsakiau prieš 4 metus. Visko po truputį, atsargiai. Kam pasigyriau, sulaukiau kritikos, girdi, perki katę maiše. Nutariau vis tiek išbandyti. Ir labai laukiau laiško iš Anykščių, kur ir įsikūrusi įmonė UAB „Sėklos ir apželdinimas“. Atkeliavo storas vokas, o viduje – puikiausios sėklos! Ir dar dovanų. Žaidimo buvo kaip vaikui: susidėlioju, apžiūriu, paglostau, vėl ištraukiu.

Nuo to karto kasmet užsakau sėklų iš čia. Man labai patinka, kad jos visada labai daigios, išsamūs aprašai, gausus pasirinkimas. Patogi el. parduotuvė – viskas labai aiškiai, jautri paieška, tarkim, užtenka įvesti „daugiametės“ ir štai – matai. Taip pat džiugina, kad čia galiu rasti Britanijos, Čekijos, Vokietijos ir tos pačios Lenkijos įmonių sėklų. O kiek gėlių! Kasmet atrandu vis naujų.

Stengiuosi išbandyti ką nors nebandyto ir tuo pačiu pasėju iš ankstesnių metų patikusių veislių. O jei kas neaišku, nesu tikra dėl auginimo sąlygų, tereikia parašyti ir sulaukiu atsakymų.

Pameni, žadėjau Tau papasakoti apie šiųmečius savo bandymus. Pirmiausiai apie gėles. Labai gražiai sudygo ir jau išretinau heliotropus. Juos susodinsiu į lovelius terasai papuošti. Taip pat šiemet labai noriu užauginti didžiuosius ricinmedžius vazonuose lauke. Jų daigai itin džiugina, nes pasodinau mažas margas pupytes, o išdygo gigantiški daigai ir kasdien vis didėja!

Taip pat šiemet pasėjau rusmenių, palemonų, kosmėjų, verbenų, ratibidų, ambrozijų ir kt.

Iš daržovių skyrelio labai laukiu sudygstančių pankolių, kvapiųjų muskusinių moliūgų BUTTERNUT, cilindrinių plaušenių, valgomųjų ybiškių, paprastųjų ilgamoliūgų. Čili jau stiebiasi ir tuoj keliaus į vazonus. Artišokai taip pat nerimsta.

Dirva pas mus – priesmėlis. Gyvena ir urvelius nuolat knisa kurkliai. Todėl aš daug ką sodinu ūgtelėjusiais daigais durpiniuose puodeliuose. Paskui puodelį atsargiai nuimu, kai daigas jau toks, kad joks kurklys anei sausra jam nebaisūs. Daigais nesodinu tik ankštinių ir šakniavaisinių daržovių. Taip ir žaidžiu – nuo pat Kalėdų iki kitų.

Štai čia – pusė vaikų darželio Aguonų gatvėje – vieni miega, antrus pasodinau vėliau, o treti jau spirga, kaip reikia greičiau daugiau erdviau.

Bet viską Tau pasakoju ne tik pasigirti norėdama, o bandydama pakviesti žaisti kartu. Kad žinotum, koks džiaugsmas laukti šnarančio laiško iš Anykčių! Dėl to aš šiandien vėl užsakiau. Šįkart lelijų, kurių e-sėklos.lt yra tokių nuostabių. Šių dičkių jau seniai neauginau. Bandysiu aukštuose į apačią siaurėjančiuose vazonuose ir dirvoje. Galbūt Tu jau bandei ir gali pasidalinti, kur geriau?

 

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.