Iš kur atsiranda gėlės?

Mano sode gėlių buvo, kai pirmą kartą pas jį atvažiavome. Buvo gauromečių (arba ožrožių), dobilų, šiurpinių gvazdikų, melsvių… Tada man visi augalai gėlyne buvo +- gėlės. Tik su savais pavadinimais.

Kai sūnui buvo maždaug 2 metukai ir lauke gerai siautė žiema, aš supratau, kad gėlių darželis turėtų ir galėtų būti nebūtinai kaip XIX a., baltais akmenėliais apdėtas. Kad būna vienmečių ir daugiamečių augalų. Apsibrėžiau sąlygą: ten, kur gėlynas – priesmėlis ir pietų pusė. Reikia rasti, kas išgyventų. Iš pradžių atrodė: kaktusai – nė tie neištvers. Naivu. Nes tokią dirvą mėgsta daugybė vienmečių ir daugiamečių.

Į tą „mišką“ bridau atsargiai: iš kelio šiukštu neišklysti, viską rašyti ir nusipiešti. Užmigdžiusi sūnelį sėsdavau prie kompiuterio – iki vėlumos skaičiau, ieškojau, piešiau.

Taigi pirmajame gėlyne turėjo atsirasti tokie augalai kaip: tūbės, knipofijos, sinavadai, šilokai, lofantai, ežiuolės, medetkos, gubojos, burnočiai, bajorės ir… Veronikos. Jei žinote, kaip tie augalai atrodo, dabar juokiatės, nes prie visko dar trūko vieno – šviesaus atminimo Stasio Povilaičio ir jau būtų viskas.

Įdomiausia, kad aš susirašiusi viską ant popieriuko nukeliavau į parodą „Ką pasėsi“ ir beveik viską radau. Parsivežiau dėžes augalų, žinoma, ir tokių, kurių nė neketinau, bet labai siūlė. Visus vazonėlius sumaišiau, kur kas ir susodinau. Dauguma užaugo. Tada supratau, kad pamiršau 3 svarbius ir, regis, elementarius dalykus:

  • augalų aukštis,
  • augalų spalva,
  • augalų žydėjimo laikas.

Bet taip mokomasi, tiesa? Kitais metais augalus sukeičiau vietomis ir papildžiau kitais, taip bandydama išlaikyti dekoratyvumą kuo ilgiau.

Bet, reikia nepamiršti, kad aš buvau išdidi mamulė, kuri naktimis viską skaito ir todėl išmano. Visa laimė, kad galėjau pati klysti ir atrasti. Dabar atsimenu tas naktis ir savo piešinėlius – džiūgauju.

Jei ir tau tenka laužyti galvą, nuo ko pradėti, pasakysiu kitame darbe savo mėgstamą frazę: „Jei nežinai, nuo ko pradėti, pradėk nuo krašto.“ Pradžia buvo trijų gėlių augintojų lobynuose:

Kol dar sniegai, siūlau viską pas juos apžiūrėti, o kai įpavasarės, papasakosiu daugiau. Būtinai!

Dar paskaitykite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.